Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek 14 października 2014 roku odbędą się w naszej szkole dwie ważne uroczystości. Dzień Edukacji Narodowej, a jednocześnie święto Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14.10.1773 roku na wniosek Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszą władzą oświatową w Europie. To święto celebrować będziemy podczas uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 5d oraz panie: E. Baszkiewicz i A. Kichler. Już dzisiaj składamy wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły serdeczne, uśmiechnięte życzenia, wszystkiego najlepszego.

Pasowanie na ucznia

Kolejnym wydarzeniem będzie ceremonia pasowania na ucznia, połączona ze ślubowaniem. Tego dnia pierwszoklasiści staną się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Uroczystość przygotowują pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami. To bardzo podniosła chwila, która pomaga zrozumieć dziecku, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. Niech ten dzień, drodzy pierwszoklasiści, będzie dla was wielkim przeżyciem i radosną chwilą.