Szkoła posiada bogatą ofertę edukacyjną i opiekuńczo - wychowawczą, zapewniamy:

• wstępną diagnozę psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną dziecka
  • możliwość wyrównywania szans edukacyjnych oraz pracy z dzieckiem zdolnym
  • stosowanie metod aktywizujących w nauczaniu
  • lekcje biblioteczne wspierające edukację czytelniczą
  • wycieczki edukacyjne powiązane tematycznie z realizowanymi treściami programowymi
  • zajęcia muzyczne prowadzone w ramach zajęć edukacyjnych przez wykwalifikowanego nauczyciela muzyki z wykorzystaniem instrumentów muzycznych
  • zajęcia na dużej sali gimnastycznej i na boisku ze sztuczną nawierzchnią
  • gry i zabawy ruchowe na szkolnym placu zabaw

Warunki lokalowe

Zajęcia dla dzieci 6 - letnich przeprowadzane są w wydzielonej części szkoły. Pomieszczenia wyposażone są w odpowiednie meble, zabawki i miejsce rekreacyjne przystosowane do pracy z dziećmi 6 letnimi. Znajduje się tam również łazienka oraz szatnia dostosowane do ich wzrostu i zapewniające możliwość samoobsługi. Uczniowie klas I korzystają z przestronnych, kolorowych i atrakcyjnie wyposażonych sal lekcyjnych. Zajęcia odbywają się zarówno w nowoczesnych ławkach, jak i w kąciku relaksacyjnym. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnej sali gimnastycznej oraz na przyległych terenach zielonych i placu zabaw.

Szkoła posiada certyfikaty:

• Echo Poznańskiego Czerwca '56
  • Szkoła z Klimatem
  • Śladami Powstania Wielkopolskiego
  • Szkoła bez przemocy

Kółka szkolne

W szkole działają:

• Chór
  • Drużyna Zuchów Dzióbdziobów
  • Szkolna reprezentacja w piłce nożnej i ręcznej

Lokalizacja

Szkoła mieści się w pięknie odrestaurowanym budynku, w pobliżu Parku Cytadela. Posiada jedyne w Poznaniu boisko szkolne z wizualną mapą Polski i planszami do gier podwórkowych oraz halę sportową. Szkoła zapewnia dzieciom pełne bezpieczeństwo poprzez różne działania, w tym także poprzez pełen monitoring zewnętrzny i wewnętrzny obiektu.