Na zdjęciu ramka z napisem „Biało-czerwone warsztaty”, koszyki ze wstążkami z których wykonane zostaną rozetki w ramach warsztatów w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu

Biało-czerwone warsztaty

Dnia 16 września 2015 roku w naszej szkole odbyły się „Biało-czerwone” warsztaty krawieckie.

Idea warsztatów

Idea warsztatów powstała z pragnienia wychowania uczniów w duchu patriotyzmu oraz kultywowania tradycji narodowych.

56 rodziców, przedstawicieli klas i nauczycieli

Na spotkanie zorganizowane przez inicjatorkę pomysłu p. wicedyrektor Beatę Olszewską przybyło 56 rodziców, przedstawicieli klas i nauczyciele. Wszyscy uczestnicy przynieśli potrzebne przybory krawieckie. Prowadząca pokazała sposób wykonania rozetek. Rodzice podzielili się zadaniami- poszczególnymi etapami pracy i przystąpili do wykonania swojego dzieła.

Przygotowano 584 rozetki

W trakcie trwania warsztatów, w serdecznej atmosferze, integrującej rodziców przygotowano 584 rozetki dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, które będą elementem stroju galowego w dniach obchodów świąt narodowych min. z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do wykonania takiej liczby rozetek zużyto około 190 m wstążki biało-czerwonej i 584 zapinek.

Podziękowania

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za zakupienie materiałów potrzebnych do wykonania rozetek.