Na zdjęciu Władysław Szebiotko konsul Meksyku podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu

Spotkanie z Konsulem Honorowym Meksyku

10.05.2016 r. w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Władysławem Szebiotko – Konsulem Honorowym Meksyku w Poznaniu. Pan Szebiotko jest absolwentem naszej szkoły, a w tej chwili do szkoły chodzi jego wnuczka.

Opowieści o Meksyku

Spotkanie podzielono na dwie części: W części pierwszej Pan Konsul opowiadał o Meksyku i pracy konsula honorowego klasom czwartym; została również pokazana prezentacja przygotowana przez panią Agnieszkę Koralewską. Można ją obejrzeć na stronie https://prezi.com/ywp691h0phg2/meksyk/

„Dziadek na huśtawce”

W drugiej części Pan Konsul czytał dzieciom z klas drugich książkę R. Piątkowskiej „Dziadek na huśtawce”, czym włączył się w szkolne akcje „Cała szkoła czyta dzieciom” i „Czytanie łączy pokolenia”.

Podziękowania

Szczególne podziękowania należą się pani Joannie Proniewskiej, dzięki której Pan Konsul pojawił się w naszej szkole.