Ilustracja z postacią florystki z napisem „Z kwiatami za pan brat”

Z kwiatami za pan brat

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w programie edukacyjnym „Z kwiatami za pan brat” organizowanym przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą.

Spotkania tematyczne

W programie udział wzięły 4 klasy: 2a, 3c, 4a i 4b. Zajęcia odbywały się w 4 blokach tematycznych odwołujących się do pór roku: „Złote kwiaty jesieni”, „Magia zimowych kwiatów”, „Feeria barw wiosennych kwiatów”, „Kwiaty lata w domu i ogrodzie”. Każde zajęcia kończyły się rozdaniem, wśród uczniów uczestniczących w lekcji, kwiatów, które poznawali. Dzięki „kwiatowym” spotkaniom dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi gatunkami roślin ozdobnych, poznawały zasady savoir-vivre dotyczące wręczania kwiatów oraz zostały wprowadzone w świat florystyki. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

Konkursowe zakończenie

Program kończy się międzyszkolnym konkursem wiedzy o kwiatach. Każda szkoła uczestnicząca w programie zgłasza udział trzyosobowych zespołów z dwóch grup wiekowych: klasy 1-3 oraz klasy 4-6. Naszą szkołę będą reprezentować:

I grupa wiekowa

• Agata Kubecka 3c,
  • Urszula Mankiewicz 3c,
  • Gabriela Sobczyk 3c,

II grupa wiekowa

• Julia Uryzaj 4a,
  • Jakub Dymowski 4b,
  • Kamila Zaniew 4b.

Gratulujemy

Gratulujemy zakwalifikowania się do konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs odbędzie się 15 czerwca br. na terenie giełdy kwiatowej na Franowie.
Powodzenia.