Oficjalna grafika „Dzień Bezpiecznego Internetu 2018” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Naukową Sieć Komputerową – realizatorów unijnego programu Safer Internet. W 2018 roku Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić 6 lutego.

Internet miejscem bezpiecznym i pozytywnym

Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który uczniowie mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

W naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu obchodzimy w dniach od 5 lutego do 9 lutego br. Planowane są następujące działania:

• spotkanie z funkcjonariuszem policji z Komisariatu Policji Poznań Północ – wydział prewencji w ramach projektu „Dwie strony sieci” - klasy V i VI,
  • zajęcia dla klas I –III przeprowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego w oparciu o scenariusz i filmy animowane pt. „Owce w sieci”,
  • zajęcia dla klas IV –VII przeprowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego w oparciu o scenariusz i film pt. „Dzień z życia”,
  • stworzenie przez uczniów w holu szkoły instalacji „Jasna i ciemna strona sieci”,
  • umieszczenie na stronie internetowej szkoły informacji na temat obchodów DBI, umieszczenie informacji dotyczących DBI dla nauczycieli i rodziców i uczniów w dzienniku elektronicznym Librus,
  • umieszczenie 10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci,
  • umieszczenie plakatów na terenie szkoły dotyczących DBI oraz zasad bezpiecznego Internetu.