Zdjęcie świętego głoszącego kazanie do zebranego tłumu

Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego „Idźcie i głoście”

Dnia 18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Idźcie i głoście”. Uczniowie ze szkół: SP nr 38,  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 5 oraz z Zespołu Szkół nr 2 w Luboniu recytowali fragmenty Pisma świętego oraz wiersze o tematyce religijnej.

Po obradach komisji konkursowej, wyłoniono zwycięzców:

• I miejsce - Julian Kuc z ZS w Luboniu

• II miejsce - Zofia Błaszczyk z SP 38 oraz Łucja Łobejko z ZS w Luboniu
III miejsce - Anastazja Molska z SP 38.

Warto nadmienić, iż wyróżnienia w konkursie otrzymały uczennice naszej szkoły: Julia Danisz oraz Aleksandra Kaczmarek, a pięknie reprezentowała nas również Aleksandra Starczewska.

Przebieg konkursu

Poziom konkursu był niezwykle wysoki, dlatego komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. W składzie jury obok p. dyrektor Lucyny Podolak oraz p. Małgorzaty Gawrych - Grządzielskiej, znaleźli się- co było ogromną radością organizatorów- ks. Waldemar Kapusta, proboszcz parafii Salezjanów na Winogradach oraz przełożony tej wspólnoty, ks. Artur Rzepecki.

„Wszyscy czujemy się tu, jak jedna wielka rodzina” - tak powitała zebranych p. dyrektor Anna Sobczak i te słowa wyrażają w pełni atmosferę tego dnia. Już dziś zapraszamy na trzecią edycję konkursu!