Na zdjęciu sałatki konkursowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu

„Sałatkowy zawrót głowy” - wynik

W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” uczniowie klas szóstych wzięli udział w szkolnym konkursie na najsmaczniejszą sałatkę.
W czwartkowy poranek, 5 października b.r., 14 chętnych uczennic i uczniów przygotowywało swoje ulubione sałatki. W ciągu 45 minut powstały apetyczne, pięknie wyglądające, a przede wszystkim zdrowe sałatki owocowe i warzywne.

Wyniki

Jury konkursowe miało bardzo trudny wybór, degustacja sałatek trwała i trwała…, aż ostatecznie podjęto decyzję:

I miejsce:

• „Sałatka malutkie pyszoty” - Wojciech Kowalski kl. 6c

II miejsce:

• „Sałatka z granatem i sosem pietruszkowym” - Tymoteusz Klonecki kl. 6b

III miejsce:

• „Pod białą pierzynką” - Aleksandra Kichler kl. 6c

• „Sałatka letni szał” - Maja Ostryk, 6a
  • „Sałatka kanadyjska” - Maja Sobczak, 6b
  • „Litewskie wariacje, czyli sałatka Litwinów na każdą porę roku” - Olga Bryliova, 6c

Gratulacje

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dużą znajomością sztuki kulinarnej !!!

Życzymy dalszego rozwijania swojej pasji…