Na zdjęciu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu występujący w przedstawieniu podczas Święta Niepodległości

Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademia

Uroczystą akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl, świetnie przygotowany i odegrany przez uczniów klasy 7c pod kierunkiem Pań: Katarzyny Uschler i Anny Kichler.

Pieśni i poezja patriotyczna

Widzowie słuchali patriotycznych wierszy i utworów muzycznych opowiadających o trudnych i ważnych wydarzeniach z historii naszej ojczyzny. Wielu z nas, po zakończeniu inscenizacji, opuszczało stołówkę szkolną z zadumą i wzruszeniem. Mimo iż minęło prawie 100 lat od tych ważnych dla Polaków wydarzeń, nadal są one bliskie sercom wszystkich, którzy kochają nasz kraj.