Zdjęcie ogrodu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu

Nasz Ogród

Ponad dwa lata temu powstał pomysł na stworzenie niezwykłego miejsca. Powstał wówczas projekt „NASZ OGRÓD”, który uzyskał akceptację dyrekcji oraz pozytywną opinię Rady Rodziców. Wówczas rozpoczęliśmy prace, dzięki którym dziś mamy własny ogród.

Zapraszamy na fotorelację

„Przyjaciel Przyrody”

Chcąc rozwijać ogród oraz zaangażować całą społeczność szkolną kształtować postawy przyjazne środowisku, wdrażać do prac na rzecz otaczającej nas przyrody i rozwijać poczucie odpowiedzialności za wspólne przedsięwzięcia powstał kolejny projekt „PRZYJACIEL PRZYRODY”. W ramach tego projektu klasy biorą udział w całorocznej rywalizacji.

Rywalizacja odbywa się na zasadzie dobrowolnej realizacji zadań wyznaczonych przez koordynatorów. Zadania przedstawione są na specjalnych kartach wraz z punktacją oraz szczegółowym opisem prac do wykonania. Pośród zadań znajdują się między innymi pielenie, grabienie liści, sadzenie roślin, porządkowanie, przekopywanie itp.

Karty znajdują się w specjalnie przeznaczonej do tego celu tablicy znajdującej się w pokoju nauczycielskim. Kolejnymi zadaniami punktowanymi, to zbiórka makulatury oraz zaangażowanie uczniów danych klas w konkursy szkolne związane z ogrodem i ekologią.