14 października 2015 r. świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Organizacja dnia świątecznego

W tym dniu lekcje przebiegały nieco inaczej. Uczniowie mieli okazję sprawdzać się w grach dydaktyczno - logicznych. Bardzo przydatne okazały się umiejętności pracy w grupach i zdrowej rywalizacji. Czas wypełnił również program artystyczny.

Pokaz mody nauczycielskiej

Uczniowie klasy 6a przygotowali i zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej. Mogliśmy podziwiać zarówno stroje jak i atrybuty, bez których żaden nauczyciel wprost nie może się obejść. Na początek oczy nasze cieszył jakże praktyczny i przemyślany strój matematyka.

„Only You” - The Platters

Następnie podziwialiśmy w 100% ekologiczny strój nauczyciela przyrody. Największą furorę zrobił jednak anielsko - ślubny strój polonisty, w którym przy dźwiękach utworu „Only you” zespołu The Platters, nasz model dostojnie, z tylko jemu przypisaną gracją, niczym diwa, wkroczył na scenę.

Insygnia władzy

W drugiej części pokazu zaprezentowano nam atrybuty wykorzystywane do podnoszenia efektywności kształcenia. Podziwiać mogliśmy:

• różowe okulary, przez które nauczyciele sprawdzają prace klasowe
  • młoty niemal pneumatyczne dzięki, którym wbijana uczniom wiedza została przelana na karty sprawdzianu szóstoklasisty
  • wyjątkowa przepuszczarka, przez którą świetnie wpadają i wypadają nauczycielskie uwagi

Podziękowania

Dzień pełen emocji i ciepłych słów szybko minął. Z niecierpliwością czekamy już do przyszłego roku