Kwiecień w Świetlicy Szkolnej

Wiosna w pełni. Przyroda pełna życia

Wiele kwietniowych zajęć, działań i form aktywności poświęciliśmy przyrodzie. O wiośnie i przeżyciach związanych z jej pięknymi obliczami mogliśmy długo opowiadać. Nasz zachwyt wyrażaliśmy w słowach i w pracach plastycznych. W salach i na korytarzu pojawiły się wiosenne kwiaty, kwitnące drzewa owocowe, drzewo kwiatowe, krzewy i motyle i drzewo. Posadziliśmy wiosenne rośliny, chociaż uprawa i pielęgnacja niektórych z nich nie była łatwa.

Ochrona przyrody

Kwiecień to miesiąc, w którym wyjątkowo dużo uwagi poświęciliśmy ochronie przyrody i ekologii. W naszej świetlicy, tak jak w całej szkole, dbamy o segregowanie odpadów, o oszczędzanie energii, a podczas pobytu w ogrodzie, o poszanowanie drzew i krzewów.

Na zajęciach świetlicowych sprawdzaliśmy swoją wiedzę w zabawach i mini-testach przyrodniczo-ekologicznych, poszukiwaliśmy dobrych rad na odpady i inne zmartwienia naszej planety oraz przypominaliśmy sobie, co zawdzięczamy przyrodzie i w jak musimy postępować, aby ją chronić.

Wystawa fotograficzna

Pod koniec kwietnia w holu szkoły pojawiła się wystawa prezentująca efekty działań konstrukcyjnych wielu grup. Każdy zespół w ciągu godziny zaplanował i zbudował wybrany przez siebie obiekt oraz opatrzył go interesującą, czasami zaskakującą nazwą.

Zdjęcia pokazują tylko niewielką próbkę tego, co na co dzień pojawia się w naszych świetlicowych salach.

Ciekawe, który z młodych architektów zostanie nim w dorosłym życiu?

Co jeszcze?

Nasze zajęcia wypełniały także inne tematy i działania. Oto niektóre z nich:

• Postać i malarstwo Moneta,
  • Ćwiczenia dykcyjne – „Mistrz wymowy”,
  • Hałas i jego wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka,
  • Droga do koleżeństwa i przyjaźni – nauka umiejętności nawiązywania kontaktów,
  • „Przetwarzanie – przekształcanie” – rozwijanie kreatywności,
  • Projektowanie dyktand graficznych,
  • Kontynuacja akcji „Cała świetlica czyta dzieciom”,
  • Zajęcia i zabawy ruchowe i sprawnościowe, gry sportowe w ogrodzie, na boisku i placu zabaw.