Maj i czerwiec w Świetlicy Szkolnej

Sport, ruch, aktywność i dobra zabawa

Ostatnie dwa miesiące roku szkolnego przyniosły wiele radości, które czerpaliśmy z możliwości częstego i dłuższego, niż w poprzednich miesiącach, pobytu w ogrodzie, na boisku i na placu zabaw. Urządzaliśmy zabawy ruchowe, bawiliśmy się w pałacyku, graliśmy w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, skakaliśmy na skakankach i linkach, korzystaliśmy z kół hula-hop, ćwiczyliśmy sprawność i zręczność na przyrządach placu zabaw, relaksowaliśmy się leżąc i bujając w gnieździe (naszej huśtawce). Tak wiele możliwości sprawiło, że czas mijał nam przyjemnie, a humory dopisywały. Nie zapominaliśmy jednak o zasadach bezpiecznej gry i zabawy, o których systematycznie przypominały nam panie.

Co poza ruchem i zabawą na powietrzu?

W maju i w czerwcu zajmowaliśmy się też kilkoma interesującymi i/lub ważnymi tematami. Oto one:

• nasz ulubiony świat zwierząt,
  • higiena osobista – mój wygląd świadczy o mnie, światowy dzień higieny rąk, nasze ząbki – ważna sprawa itp.,
  • „kto czyta, żyje wielokrotnie” – co lubimy czytać, dlaczego warto czytać,
  • jestem kulturalny zawsze i wszędzie – savoir-vivre w codziennych sytuacjach,
  • mistrz wymowy – ćwiczenia dykcyjne,
  • podróże dalekie i bliskie – w Polsce, w Europie, na świecie, gwiazda pytań „jak można poznawać nowe miejsca w kraju i na świecie”,
  • gwiazda pytań „jak to jest być uczniem”
  • bezpieczne wakacje

Świetlicowy konkurs naukowo-sportowy „Co wiem, co potrafię, w czym jestem dobry?”

Do konkursu samodzielnie i dobrowolnie zgłosiło się 12 uczniów z klas drugich i trzecich. Wszyscy napisali test z zakresu języka polskiego, matematyki i elementów przyrody oraz pokonali sportowy tor przeszkód. Wyniki zmagań zostaną ogłoszone na spotkaniu podsumowującym rok szkolny w świetlicy w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

Gratulacje i życzenia

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapału. I tak minął rok szkolny 2014/2015. Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.