Marzec w Świetlicy Szkolnej

Spotkanie z członkami Winogradzkiego Klubu Seniora

Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć członków lokalnego Klubu Seniora. Spotkanie odbyło się 10.03.2015 r. w szkolnej stołówce. Tym razem zaprezentowaliśmy baśń „Księżniczka na ziarnku grochu” wg Jana Brzechwy. Aktorzy – uczniowie klasy 2d odczuwali niemałą tremę, mimo że w lutym występowali już 4 razy. Jednak teraz grali przed inną publicznością – rodzicami i rodzeństwem oraz członkami Klubu Seniora. Na szczęście wszystko poszło dobrze, a goście nagrodzili wykonawców brawami i słodkimi upominkami.

Troszkę żal, że nasze występy dobiegły końca.

Kiermasz ozdób wielkanocnych

Po powrocie z ferii zimowych mieliśmy niewiele czasu na przygotowanie wielkanocnych dekoracji. Jednak się udało i także w tym roku 11.03.2015 r. mogliśmy zorganizować świąteczny kiermasz. Nie zabrakło palm, zajączków, koszyczków, kur i kartek świątecznych. Nasze stoisko przypominało nie tylko o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, ale, dzięki swej kolorystyce, o nadchodzącej wiośnie.

Wiosna i Wielkanoc

Przygotowania do świątecznego kiermaszu oraz obserwacje otaczającej nas przyrody wpłynęły na tematykę marcowych zajęć świetlicowych. Dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i przeżyciami związanymi z tematyką wiosenno-wielkanocną. Zaczęły powstawać nowe prace plastyczne, nowe dekoracje, które odmieniły wystrój sal i holu. One też przypominały nam, że zima już za nami i nadszedł czas na cieplejszą, słoneczną i pełną życia porę roku.

Dni młodych architektów

W drugiej połowie marca przedstawiciele wszystkich grup świetlicowych wzięli udział w „Dniach młodych architektów”.

W świetlicy każdego dnia powstają niezwykłe, interesujące i pomysłowe konstrukcje budowlane z różnego typu klocków. Warto je czasem uwiecznić na zdjęciach i zaprezentować szerszej publiczności. Stąd pomysł na organizację „Dni młodych architektów”.

Zadaniem każdego zespół było wybudowanie ciekawej konstrukcji i nazwanie jej.

Efekty prac zostały zarejestrowane na zdjęciach, które będzie można obejrzeć na kwietniowej wystawie fotograficzne.