Na zdjęciu prace uczniów wykonane w Świetlicy Szkolnej w maju

Maj w świetlicy

Na początku maja został zorganizowany prze naszą świetlicę i odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego.

Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego

W piątek 06.05.2016 r. w godz. 10.00 – 12.00 odbył się w naszej szkole Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego, którego organizatorami byli nauczyciele naszej świetlicy: p. Lucyna Podolak, p. Karina Zastrow i p. Renata Maliszewska.

Drużyny

Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 grup świetlicowych z ośmiu poznańskich szkół. Wszystkich przybyłych uczestników powitała p. dyrektor Anna Sobczak. Przedstawiła też 3-osobową komisję konkursową, w której skład weszły:

• p. Justyna Szychowiak – doradca metodyczny w zakresie muzyki,
  • p. Ewa Nowak – doradca metodyczny ds. świetlic,
  • p. Lucyna Podolak – kierownik świetlicy w SP nr 38.

Taneczne powitanie

Nasi uczniowie nie brali udziału w konkursie, ale w sposób taneczny powitali i pożegnali uczestników konkursu. Na początku dziewczynki z klasy 3d zatańczyły „Swing w uliczce”, a na zakończenie zaprezentowały „Bujany walczyk”, śpiewając wraz ze wszystkimi gośćmi, którym tekst piosenki wręczaliśmy z chwilą przybycia do szkoły.

Przebieg konkursu

Wszystkie grupy świetlicowe starannie przygotowały się do konkursu. Prezentowały różnorodny repertuar muzyczny i taneczny. Niektóre zespoły postarały się też o odpowiedni strój i rekwizyty. Po występie wszystkich grup komisja konkursowa udała się na naradę, a nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Obrady jurorów trwały dość długo, dlatego uczestnicy konkursu, korzystając ze sprzyjającej pogody, spędzili miłe chwile na naszym boisku.

Wyniki

Nareszcie nadeszła oczekiwana chwila. Przewodnicząca jury, p. Justyna Szychowiak, zaprezentowała zwycięzców konkursu. Oto oni:

• I miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 za Afrykański Taniec Radości,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 za taniec Czekolada,
  • Wyróżnienie – Zespół Szkół Specjalnych nr 102 za taniec Lepsza połowa.

Gratulacje

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział.
Na pożegnanie zwycięska grupa jeszcze raz zaprezentowała swój taniec.
Był to pierwszy tego rodzaju konkurs ogłoszony dla poznańskich świetlic szkolnych, ale mamy nadzieję, że nie ostatni, ponieważ spotkał się z uznaniem jurorów oraz zainteresowaniem uczestników.

Spotkanie z przedszkolakami

W czwartek 19.05.2016 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 64 im. Bolka i Lolka oraz dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Zaprezentowaliśmy im przygotowane w tym roku szkolnym w świetlicy przedstawienie teatralne pt. „Baśniowy ambaras” w wykonaniu dzieci z klasy 2a.
Było nam miło sprawić przyjemność młodszym koleżankom i kolegom, zwłaszcza że niektórzy z nich będą wkrótce uczniami naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że po wspólnym spotkaniu będą mile wspominać dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu.

Zabawy na powietrzu

Cały maj nie skąpił nam ciepła i pięknej pogody, dlatego każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu. Korzystaliśmy ze wszystkich miejsc przeznaczonych do gier i zabaw – z boisk, z ogródka oraz z placu zabaw i otaczającego go terenu. Zabawy ruchowe, sprawnościowe, tematyczne, zajęcia relaksacyjne i gry sportowe to nasze ulubione formy aktywności, a możliwość przebywania na łonie natury oraz obserwowania i podziwiania jej piękna stanowi zawsze dodatkowy atut.

Co jeszcze?

• Tworzyliśmy bardzo różnorodne prace plastyczne,
  • Sprawdzaliśmy naszą wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszym lub kolejnym roku nauki w zabawach umysłowych i dydaktycznych, w zagadkach, łamigłówkach i quizach,
  • Rozmawialiśmy o naszych pasjach, fascynacjach, ulubionych zajęciach,
  • Kontynuowaliśmy akcję „Cała świetlica czyta dzieciom” oraz rozmawialiśmy o książkach, ich wartości, ulubionych lub szczególnie polecanych utworach. Staraliśmy się wyjaśnić myśl „Kto czyta, żyje wielokrotnie”.