Na zdjęciu dzieci miksujące owoce w blenderze

Program „Zdrowe - nietrudne” - Spotkanie nr 9

W środę 22. marca na zajęciach świetlicowych w grupie uczniów z klasy 2b gościliśmy ponownie panią Joannę Szurkowską, która pomogła nam w przygotowaniu „koktajli mocy”. Tego typu napoje, dzięki odpowiednio dobranym składnikom, potrafią dostarczyć organizmowi dużych dawek zdrowej energii.

Bomby witaminowe

Nasza praca polegała na przygotowaniu owoców, a więc na ich umyciu, obraniu, pokrojeniu lub wydrążeniu i dostarczeniu na stół. Wówczas pani Szurkowska przy aktywnej pomocy wielu z nas wrzucała je do miksera, dodawała kolejne składniki i miksowała. W ten sposób podczas naszego spotkania powstały trzy koktajle. Oto one:

• Koktajl mocy nr 1, w którego skład wchodziły płatki jaglane, banany, jabłka, imbir, mleko owsiane oraz sok z marchwi bez dodatku cukru,
  • Koktajl mocy nr 2 sporządzony z jogurtu naturalnego, malin, bananów, jabłek oraz liści szpinaku,
  • Koktajl mocy nr 3, którego powyższy skład został wzbogacony dużą porcją owoców awokado.

Degustacja

Po uporządkowaniu sali i przygotowaniu stołów degustowaliśmy poszczególne napoje. Każdy koktajl posiadał inną barwę i inny smak. Smaki te stanowiły dla większości z nas nowość. Oczywiście każdy z napojów zyskał większą lub mniejszą liczbę fanów, ale ciekawość smaków sprawiła, że niemal wszyscy pokusili się i choć trochę spróbowali. Największe uznanie zyskał koktajl nr 1.

Degustacja koktajli mocy rzeczywiście dostarczyła nam dużych dawek energii, ponieważ po wyczerpujących pracach kuchenno-porządkowych doskonale bawiliśmy się wykonując różnego rodzaju ćwiczenia sprawnościowe na szkolnym placu zabaw.

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy rodzicom za dostarczenie wszystkich niezbędnych produktów oraz pani Szurkowskiej za zaangażowanie i poświęcony czas.