Na zdjęciu prace uczniów wykonane farbami na temat otaczającej nas przyrody - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Jaś i Małgosia

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach zaprezentowaliśmy przedstawienie teatralne autorstwa Jana Brzechwy pt. Jaś i Małgosia. Bajka bardzo znana, ale prezentacja za każdym razem może być inna dzięki swoistej grze aktorów. Tym razem twórcami inscenizacji byli uczniowie klasy 2a, którzy okazali się znakomitymi artystami. Dzięki nim nasze przedstawienie cieszyło się uznaniem wszystkich oglądających widzów. We wtorek 10.04.2018 r. gościliśmy Winogradzki Klub Seniora oraz rodziców grających dzieci. W czwartek 24.04.2018 r. na widowni zasiedli uczniowie klas I-III oraz dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 64 im. Bolka i Lolka.
Za nami ciężka, długa praca, która jednak zaowocowała znakomitymi efektami wywołującymi radość, dumę i satysfakcję.

Piękno naszego przyrodniczego otoczenia

W kwietniu naszą uwagę pochłonęło obserwowanie niezwykłej urody gwałtownie pojawiającej się wiosennej pory roku. Każdy dzień przynosił nieoczekiwane i cudowne zmiany. Natura zaskakiwała na każdym kroku, mimo że kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt wiosen już za nami. Na szczęście każdego roku możemy podziwiać ją na nowo, tak jakbyśmy nigdy przedtem jej nie widzieli. Na zajęciach rozmawialiśmy, dzieliliśmy się wrażeniami, czytaliśmy wiersze i opowiadania, zachwycaliśmy się pięknem przyrody prezentowanym na zdjęciach oraz w naturze, śpiewaliśmy wiosenne piosenki, rozwiązywaliśmy przyrodnicze zagadki i łamigłówki, tworzyliśmy prace plastyczne. Rozmawialiśmy także o sposobach ochrony przyrody oraz o działaniach, które musimy podejmować, aby jej niezwykły urok mógł nadal cieszyć zarówno nas, jak i kolejne pokolenia.

Co jeszcze?

• Kilka zajęć poświęciliśmy zagadnieniom związanym z hałasem i jego szkodliwością.
  • Niemal ukończyliśmy rozgrywki świetlicowego turnieju warcabowego. Czekamy jedynie na rozstrzygnięcie kilku „pojedynków” w grupie uczniów klas trzecich.
  • Stale kontynuujemy akcję Cała świetlica czyta dzieciom.
  • Każdą wolną chwilę spędzamy bawiąc się i aktywnie wypoczywając na boiskach, placu zabaw i na terenach zielonych.