Rroman Brandstaetter

Literackie przystanki nad Wartą

Nasza szkoła, włączając się w działania Stowarzyszenia im. Romana Brandstaettera i Instytutu Filologii Polskiej UAM, przystąpiła do udziału w projekcie edukacyjnym „Literackie przystanki nad Wartą”. Pierwszym ich bohaterem będzie Roman Brandstaetter.

Cel projektu

Celem projektu jest przybliżenie postaci pisarza i jego twórczości, zwłaszcza uczniom naszej szkoły. W dniach od 20 do 25.10.2014r. klasy czwarte i piąte, poprzez różne działania twórcze, zapoznają się z twórczością tego niezwykłego poety. Zdobyta wiedza zaowocuje stworzeniem prac wizualnych, prezentowanych na ulicy imienia Romana Brandstaettera, przy której znajduje się nasza szkoła. W holu na parterze zostanie ustawiona pamiątkowa tablica poświęcona pisarzowi.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10