• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
UNICEF

„Wszystkie Kolory Świata” - podsumowanie

Zasadnicza część projektu organizacji Unicef „Wszystkie kolory świata”, w który włączyła się również nasza szkoła, dobiegła końca. W czasie kampanii nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali aż 82 charytatywne laleczki, pochodzące z różnych zakątków świata. Wspaniały efekt ich pracy mogliśmy podziwiać podczas wystawy w holu szkoły.

Wpłaciliśmy 3047 zł na konto UNICEFu

Następnie odbyła się aukcja, której celem była adopcja wybranej laleczki i przekazanie darowizny na zakup szczepionek dla dzieci w Sudanie Południowym. Licytacja wzbudziła wiele emocji, ponieważ laleczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kwota, którą zebraliśmy - 3047 zł - została wpłacona na konto UNICEFu. Niezmiernie cieszy fakt, że wszystkie laleczki znalazły nowe domy, a my jesteśmy w stanie uratować życie ponad 300 dzieciom.

Pasqual podbija serca

Bardzo ważną częścią akcji był konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnej laleczki. Serca naszych uczniów podbił Pasqual, pochodzący z Francji. Twórcą Pasquala jest Mikołaj Szczepański z klasy V c, któremu gratulujemy pomysłu i kreatywności. Ta laleczka reprezentowała naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim na Facebooku.

Podziękowanie

Wszystkim Darczyńcom, rodzicom, dziadkom, pracownikom szkoły, nauczycielom i osobom, które włączyły się w realizację akcji, serdecznie dziękujemy za ponadprzeciętną wrażliwość. Dziękujemy naszym Uczniom, którzy poświęcili swój czas i włożyli sporo pracy w wykonanie laleczek. Na pewno wszyscy przekonaliśmy się, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także bardzo przyjemne.

Koordynatorki akcji

Katarzyna Uschler i Karolina Szymczak

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2