• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Konkurs Widmark, Widłak i ty!

Widmark, Widłak i ty!

Uczennica naszej szkoły Hania Niklewicz z klasy 2 C otrzymała wyróżnienie drugiego stopnia w ogólnopolskim konkursie literackim dla dzieci „Widmark, Widłak i ty!”, zorganizowanym przez poznańskie wydawnictwo "Zakamarki".

Zadanie konkursowe

Przedmiotem konkursu było napisanie opowiadania prozą do tekstu początkowego stworzonego wspólnie przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka i polskiego pisarza Wojciecha Widłaka.

Fragment opowiadania

Oto początek tekstu: Pewnego razu byli sobie chłopiec i dziewczynka, mniej więcej w twoim wieku. Codziennie rano przychodzili na brzeg morza. Nigdy jednak się nie widzieli. Jak to możliwe? Morze było ogromne, wydawało się, że ciągnie się od brzegu aż do końca świata. Ale wcale tak nie było. Morze miało dwa brzegi – chłopiec mieszkał na jednym, a dziewczynka na drugim. Któregoś ranka…

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2