• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A

Projekt edukacyjny „Myszki i wojna...”

Zdjęcie ze spektaklu Myszki i wojna czyli o Dzielnym Albercie i żółtym serze

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że Szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego realizowanego wraz z Teatrem Muzycznym z Poznania – Myszki i wojna, czyli o Dzielnym Albercie i żółtym serze.

„Rzecz działa się w zamierzchłych czasach. W pobliżu bieguna, na dalekiej Północy znajdowało się królestwo niebieskich myszek. Rządził tam król o imieniu Gapa.” – tak rozpoczyna się humorystyczna opowieść z opery dla dzieci "Myszki i wojna czyli o Dzielnym Albercie i żółtym serze".

Program spektaklu

Spektakl składa się z dwóch części: edukacyjnej i artystycznej. Cześć edukacyjna odbywa się bezpośrednio przed spektaklem i ma na celu zaznajomienie dzieci z przesłaniem libretta, ale również z gatunkiem operowym – poznają różne rodzaje głosów i instrumentów muzycznych. Część druga to spektakl operowy, uczący postaw etycznych tolerancji i akceptacji różnych kultur.

Muzyka

Kompozytorem jest David Chesky (ur. 1974), amerykański twórca ceniony za kompozycje łączące elementy muzyki klasycznej, latynoamerykańskiej i jazzu, z powodzeniem zajmujacy się tworzeniem programów edukacyjnych dla dzieci, trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy.

Adresaci projektu

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Zdjęcie ze spektaklu

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2