• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Zdjęcie z Międzyświetlicowego Konkursu Tańca Integracyjnego. Grupa kończąca swój występ w cyrkowy wręcz sposób.

Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego

W piątek 06.05.2016 r. w godz. 10.00 – 12.00 odbył się w naszej szkole Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego, którego organizatorami byli nauczyciele naszej świetlicy: p. Lucyna Podolak, p. Karina Zastrow i p. Renata Maliszewska.

Drużyny

Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 grup świetlicowych z ośmiu poznańskich szkół. Wszystkich przybyłych uczestników powitała p. dyrektor Anna Sobczak. Przedstawiła też 3-osobową komisję konkursową, w której skład weszły:

  • p. Justyna Szychowiak – doradca metodyczny w zakresie muzyki,
  • p. Ewa Nowak – doradca metodyczny ds. świetlic,
  • p. Lucyna Podolak – kierownik świetlicy w SP nr 38.

Taneczne powitanie

Nasi uczniowie nie brali udziału w konkursie, ale w sposób taneczny powitali i pożegnali uczestników konkursu. Na początku dziewczynki z klasy 3d zatańczyły „Swing w uliczce”, a na zakończenie zaprezentowały „Bujany walczyk”, śpiewając wraz ze wszystkimi gośćmi, którym tekst piosenki wręczaliśmy z chwilą przybycia do szkoły.

Przebieg konkursu

Wszystkie grupy świetlicowe starannie przygotowały się do konkursu. Prezentowały różnorodny repertuar muzyczny i taneczny. Niektóre zespoły postarały się też o odpowiedni strój i rekwizyty. Po występie wszystkich grup komisja konkursowa udała się na naradę, a nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Obrady jurorów trwały dość długo, dlatego uczestnicy konkursu, korzystając ze sprzyjającej pogody, spędzili miłe chwile na naszym boisku.

Wyniki

Nareszcie nadeszła oczekiwana chwila. Przewodnicząca jury, p. Justyna Szychowiak, zaprezentowała zwycięzców konkursu. Oto oni:

  • I miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 za Afrykański Taniec Radości,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 za taniec Czekolada,
  • Wyróżnienie – Zespół Szkół Specjalnych nr 102 za taniec Lepsza połowa.

Gratulacje

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział.
Na pożegnanie zwycięska grupa jeszcze raz zaprezentowała swój taniec.
Był to pierwszy tego rodzaju konkurs ogłoszony dla poznańskich świetlic szkolnych, ale mamy nadzieję, że nie ostatni, ponieważ spotkał się z uznaniem jurorów oraz zainteresowaniem uczestników.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2