Na zdjęciu zaproszeni goście Arkady Fiedler, Tomasz Siuda, dyrektor szkoły Anna Sobczak oraz uczniowie biorący udział w wydarzeniu.

Śladami Arkadego Fiedlera

Dnia 16 maja 2016 roku do Szkoły Podstawowej nr 38 zostali zaproszeni Arkady Radosław Fiedler i Tomasz Siuda, którzy opowiadali o wyprawie do Puszczy Amazońskiej. Uczestnicy eskapady podążali śladami wielkiego pisarza -podróżnika Arkadego Fiedlera. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziły wspaniałe fotografie okazów flory i fauny, niespotykane w naszym klimacie.

Lawina pytań

Zaproszeni goście odpowiadali na różne pytania uczniów klas trzecich. Arkady Radosław Fiedler - autor wielu ciekawych pozycji ze swoich poprzednich wypraw i tym razem postanowił napisać książkę. Zachęcał młodych czytelników do sięgnięcia po nią na początku nowego roku.

Wystawa

W holu szkoły można oglądać wystawę prac dokumentującą podróż do Amazonii.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10