• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu Legolas podczas Bajkowego Pokazu Mody, który odbywał się w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu

„Bajkowy Pokaz Mody”

Dnia 27 kwietnia 2017 r. wzięliśmy udział w konkursie pt.„Bajkowy Pokaz Mody”, który odbywał się w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.

Czytelnicze fascynacje

Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych, stworzenie interesującego przebrania wybranej postaci literackiej i przedstawienie wykreowanego stroju. W konkursie brało udział wiele poznańskich szkół podstawowych. Naszą 38 reprezentowały trzy uczennice klasy 6c, które wcieliły się w postacie bohaterów z 2 książek Tolkiena: „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbita…”.

Wyniki konkursu

Na wybiegu pojawiło się mnóstwo postaci baśniowych, m.in. Czerwone Kapturki, złe królowe, piraci i wiele innych. Jednak to reprezentantka naszej szkoły, Zofia Błaszczyk, za stworzenie oryginalnego stroju Legolasa z „Władcy Pierścieni”, w kategorii szkół podstawowych, zdobyła 3 miejsce. Równie ciekawie wyglądała Zosia Kieliszewska jako Arwena oraz Kinga Braun - Gandalf.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2