• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu dzieci podczas występów do Międzyświetlicowego Konkursu Tańca Integracyjnego

Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego

W piątek 12.05.2017 r. w godz. 10.00 – 12.00 odbył się w naszej szkole II Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego, którego organizatorami byli nauczyciele naszej świetlicy.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 grup świetlicowych z czterech poznańskich szkół oraz ze szkoły w Pobiedziskach i w Obornikach. Wszystkich przybyłych uczestników powitała p. dyrektor Anna Sobczak i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Komisja konkursowa

Prezentacje tańców integracyjnych oceniała komisja konkursowa w składzie:

  • p. Justyna Szychowiak – konsultant ds. przedmiotów artystycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu,
  • p. Lucyna Podolak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu,
  • p. Marzena Prętka-Włochal – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu.

Tanecznym krokiem

Nasi uczniowie nie brali udziału w konkursie, ale w taneczny sposób powitali i pożegnali naszych gości. Na początku dziewczynki z klasy 1a zatańczyły francuski taniec integracyjny „Le Bastringlo”, a na zakończenie wszyscy uczniowie klasy 1a zaprezentowali zabawę muzyczno-ruchową „Dyrdy-myrdy”. Do śpiewu dołączyli uczestnicy konkursu, którym tekst piosenki został wręczony zaraz po przybyciu do szkoły.

Tańce - hulańce

Oglądanie występów poszczególnych grup dostarczyło nam wielu przyjemnych wizualnych i muzycznych doznań. Repertuar był różny, pomysły choreograficzne interesujące i niekiedy zaskakujące. Ważnym dopełnieniem większości występów był zgodny z charakterem i tematyką utworu strój. Każda z grup musiała poświęcić wiele czasu i sił, aby tak dobrze przygotować się do konkursu. Duże brawa należą się nauczycielom, pod kierunkiem których powstały wszystkie prezentacje.
Po występach komisja konkursowa udała się na naradę, a nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Obrady jurorów trwały dość długo, dlatego uczestnicy konkursu, korzystając ze sprzyjającej pogody, spędzili miłe chwile na naszym boisku.

Wyniki

Nareszcie nadeszła oczekiwana chwila. Przewodnicząca jury, p. Justyna Szychowiak, zaprezentowała zwycięzców konkursu. Oto oni:

  • I miejsce – Zespół Szkół w Pobiedziskach za Taniec kowbojski,
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 82 za taniec Polka Finka,
  • III miejsce – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 za Taniec księżniczek,
  • Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu za Taniec chomików.

Podsumowanie

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy i drobne upominki za udział.

Cieszymy się, że po raz drugi mogliśmy zorganizować Międzyświetlicowy Konkurs Tańca Integracyjnego i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będziemy podziwiać interesujące, pomysłowe i radosne prezentacje miłośników tańca, których z pewnością nie brakuje w każdej szkolnej świetlicy.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2