Na zdjęciu uczniowie szkoły wykonujący modernizację sieci informatycznej w ramach zajęć Projekt Edukacja

Modernizacja sieci informatycznej

W sobotę 19 listopada uczniowie Oskar Grząślewicz oraz Mikołaj Siwek w ramach dobrowolnych praktyk wykonali modernizację sieci informatycznej w sali numer 28. Akcja przeprowadzona była w charakterze pro bono, a nagrodą za wykonaną pracę była osobista satysfakcja, doświadczenie, integracyjna pizza oraz deser lodowy.

Cel modernizacji

Głównym celem modernizacji było przeprowadzenie przewodów sieciowych od komputerów do szafki teleinformatycznej w której znajduje się koncentrator sieciowy w bardziej racjonalny i bezpieczny sposób. Obecne okablowanie uniemożliwiało swobodne przechodzenie pomiędzy biurkiem a ścianą uniemożliwiając w ten sposób otwieranie okien. Dodatkowo przewieszone przewody były ciągle narażone na wyrywanie z gniazd sieciowych oraz istniało ryzyko zrzucenia komputerów z biurek.

Modernizacja - etap II

Drugim etapem modernizacji będzie poprowadzenie w bezpieczny sposób przewodów zasilających komputery w energię elektryczną. Podobnie jak w przypadku przewodów sieciowych, przewody elektryczne zostaną przytwierdzone na stałe do biurka, zakończone rozgałęźnikami umożliwiającymi podłączenie komputera oraz monitora jednocześnie. Wszystko zostanie fachowo sprawdzone, przetestowane i oddane do użytku szkoły.

Podziękowanie

Uczniom, którzy uczestniczyli w modernizacji należą się słowa podziękowania i pochwała za profesjonalne wykonanie zadania. Więcej informacji oraz fotograficzna relacja znajduje się na stronie www.projekt.edu.pl

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10