• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Zdjęcie słoneczników w koszyku z napisem Piknik - Lato, zaczekaj chwilę

Piknikowe wspomnienia „Lato, zaczekaj chwilę”

24 września bawiliśmy się na pikniku rodzinnym: „Lato, zaczekaj chwilę”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 38, Zespół Szkół Łączności, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 i Radę Osiedla Stare Winogrady. Imprezę sponsorowali: Rada Osiedla Winogrady, Restauracja Umberto, Piekarnia Zagrodnicza Krystyna i Jan Pyskłowie, Bożena i Artur Górowie oraz Rodzice SP 38. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Małe „co nieco”

Na stołach wystawione były same smakołyki. Dla każdego coś dobrego. Kolorowe zdrowe przekąski takie jak: warzywa, owoce, sałatki oraz pyszna zupa - krem z dyni robiły na uczestnikach ogromne wrażenie. Powodzeniem cieszyły się również pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Zwolennicy słodkości mogli uraczyć się pysznymi wypiekami przy kawie i herbacie.

Sport i rekreacja

Wszystkie dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji. W ramach rozwijania czytelnictwa zostały przygotowane „kąciki czytelnicze”, w których dzieci słuchały książek czytanych przez nauczycieli SP 38. W innych miejscach dzieci puszczały ogromne bańki mydlane, wykonywały różne prace plastyczne, sprawdzały swoje umiejętności w „Sieci Pająka” oraz na równoważni. Wielu milusińskich ochoczo włączyło się w zumbę i ćwiczenia rytmiczne oraz chętnie uczestniczyło w zabawach z chustą Klanzy.

Eksplozja talentów

Na scenie wychowankowie MDK nr 2 prezentowali talenty taneczne, przenosząc nas w różne części świata; tańcem flamenco do Hiszpanii, a polskimi tańcami w różne regiony naszej ojczyzny. Młodzież zaprezentowała na scenie również współczesne utwory muzyczne.

Uczniowie naszej szkoły także umilali czas uczestnikom pikniku. Po solowym występie Mai Sobczak, na scenie pojawił się Chór SP 38, złożony zarówno z dzieci jak i nauczycieli. Swoim występem zachwycił całą widownię. Rozbawieni, razem z chórem śpiewaliśmy piosenki takie jak: Hej Sokoły, My Cyganie i wiele innych.

Zapraszamy

To co dobre szybko się kończy. Pożytecznie i miło spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci. Pozostaje nam czekać cierpliwie na kolejny piknik, który… już za rok.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2