• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu uczniowie szkoły biorący udział w przedstawieniu z okazji Święta Niepodległości

Święto Niepodległości

10 listopada 2016 roku obchodziliśmy narodowe Święto Niepodległości. Każdy z nas, tego dnia, nosił na piersi biało - czerwoną rozetkę.

Inscenizacja słowno - muzyczna

Na początku uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie społeczność naszej szkoły miała okazję zobaczyć akademię „Wolna i Niepodległa”, przygotowaną przez uczniów klasy 4a. Słuchaliśmy patriotycznych wierszy i utworów muzycznych opowiadających o trudnych i ważnych wydarzeniach z historii naszej ojczyzny. Wielu z nas, po zakończeniu inscenizacji, opuszczało stołówkę szkolną z zadumą i wzruszeniem.

Patriotyczne zadanie

Każdy uczeń tego dnia otrzymał "patriotyczną ulotkę" przygotowaną przez uczniów klas 4. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak z biegiem lat zmieniało się godło naszego kraju oraz wzięliśmy udział w konkursie polegającym na dopasowaniu dat do ważnych wydarzeń historycznych. Wśród uczniów, którzy poprawnie wykonali zadanie, zostaną rozlosowane nagrody.

Wizyta w Zespole Szkół Łączności

14 listopada uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni przez Zespół Szkół Łączności na obchody Święta Niepodległości. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną i ciekawą wystawę związaną z historią Polski i kolejną rocznicą odzyskania wolności.

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2