Ilustracja okładki do książki Maliny Prześlugi, z rysunkami Sławka Nitschke, pt: „Szkoła Potworów im. Doktora Wiktora Frankensteina”

Debata o prawach dziecka

W październiku Uczniowie z klasy 3a wzięli udział w warsztatach "Uczmy się razem żyć", które są organizowane od pięciu lat przez WIFOON i służą rozpowszechnianiu edukacji włączającej, zakładającej integrację dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami.

Aktorzy Teatru Animacji

W ramach warsztatów, prowadzonych przez aktorów Teatru Animacji, dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami niepełnosprawności, jak również doświadczyć ich osobiście (np. zapoznać się z zaburzeniami mowy, niepełnosprawnością ruchową utrudniającą pisanie, czy też precyzyjne posługiwanie się różnymi przedmiotami).

Tolerancja i otwartość

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach, były zaangażowane i wykazały się sporą wiedzą oraz tolerancją i otwartością na osoby niepełnosprawne.

Książka „Szkoła Potworów” w bibliotece

A w listopadzie ukazała się fantastyczna książka Maliny Prześlugi, z rysunkami Sławka Nitschke, pt: „Szkoła Potworów im. Doktora Wiktora Frankensteina”. Powstała ona w ramach tego samego projektu i wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą zapoznać się z jej treścią, ponieważ otrzymaliśmy kilkanaście egzemplarzy w prezencie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów oraz zapoznania się z okładką książki.

Więcej informacji

Dla zainteresowanych, więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie http://dzieciakizpodworka.pl

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10