• Rozmiar:
 • A
 • A
 • A
Zdjęcie z wyborów do Rady Uczniowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu

Wybory do Rady Uczniowskiej

Chętni, którzy chcieli włączyć się w uczniowskie działania samorządowe w roku szkolnym 2017/2018, zgłaszali swoje kandydatury opiekunom samorządu. Następnie wykonywali plakaty wyborcze prezentujące program, aby społeczność szkolna mogła lepiej poznać ich i to, co proponują wprowadzić, zmienić lub udoskonalić.

Demokracja i samorządność

8 czerwca odbyły się wybory do nowej Rady Uczniowskiej przygotowane i przeprowadzone przez dotychczas działający szkolny samorząd. Lokalem wyborczym była biblioteka szkolna, a komisja nadzorująca wybory składała się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Zofia Błaszczyk 6c, Zofia Kieliszewska 6c, Tytus Kamiński 6b, Agnieszka Stebner 5a, Martyna Pomianowicz –Bartkowiak 4c, Urszula Mankiewicz 4c. Komisja, na listach wyborczych, zaznaczała osoby, które przybyły zagłosować. Uczniowie dostawali karty do głosowania, na których zaznaczali swoich kandydatów, a następnie karty wrzucali do urny wyborczej. Opiekunowie Samorządu pani Katarzyna Uschler i pan Waldemar Szczepankiewicz czuwali nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Prawidłowo oddane głosy zostały przeliczone przez komisję.

Rada uczniowska na rok szkolny 2017/2018

W wyniku głosowania wyłoniono Radę Uczniowską w następującym składzie:

Klasy I-III

 • Maja Kaczmarek 3c -74
 • Anastazja Molska 3b - 60
 • Julia Danisz 3b - 47

Klasy IV

 • Maja Boruta 4b – 126
 • Zuzanna Kubiak 4a - 109
 • Helena Władysiak 4a - 101

Klasy V

 • Franciszek Kuźma 5a - 123
 • Krzysztof Krawiecki 5b - 108

Klasy VI

 • Inga Kołodziej 6c – 127
 • Kamil Raczyński 6c - 121
 • Martyna Kośmider 6d - 120

Pozostającym w prezydium samorządu przewodniczącej Zofii Błaszczyk, zastępcom Zofii Kieliszewskiej i Tytusowi Kamińskiemu życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2