• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu uczestnicy konkursu recytatorskiego „Zimowe Poezjobranie”

Konkurs recytatorski „Zimowe Poezjobranie”

W dniu 7.12.2016 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 przy ul. Prądzyńskiego w Poznaniu odbyła się VIII edycja miejskiego konkursu recytatorskiego „Zimowe Poezjobranie”. 91 uczniów klas IV – VI z 31 szkół Poznania i okolic recytowało wiersze Lecha Konopińskiego. Zgodnie z tradycją konkursu, autor był honorowym gościem i przewodniczącym jury.

Dwie tury

Z uwagi na dużą ilość uczestników konkurs został podzielony na dwie równorzędne tury. W obu przyznano I, II i III miejsce oraz po sześć wyróżnień. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody książkowe autorstwa Lecha Konopińskiego. Poeta osobno nagrodził też recytatorów, których interpretacje szczególnie go wzruszyły.

Spotkanie z autorem

Wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich był bezpośredni kontakt z poetą, który przeczytał swoje najnowsze wiersze, udzielił wielu cennych dydaktycznych i życiowych wskazówek, zachęcił uczniów do rozwijania swoich umiejętności i pasji.
Każdy miał możliwość porozmawiania z autorem, uzyskania Jego autografu i dedykacji.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2