• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
„Młodzież poznańskich szkół w hołdzie Bohaterom Czerwca 56”  - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Młodzież poznańskich szkół w hołdzie Bohaterom Czerwca 56”

11 czerwca 2018 roku odbyła się, w sali bankietowej Zakładów im. H. Cegielskiego w Poznaniu II Ogólnoszkolna Konferencja „Rozprawa młodych nad Czerwcem 56”. Organizatorami konferencji było Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości  w Poznaniu oraz Gimnazjum nr 3 im. Bohaterów Czerwca 1956 roku w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu.

Patronat honorowy

Patronat honorowy objął: Prezydent Miasta Poznania, Wielkopolski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Stowarzyszenie „Poznański Czerwiec 56”, Związek Powstańców Poznańskiego Czerwca 1956 „Niepokonani”.

Konferencja „Rozprawa młodych nad Czerwcem 56”

Celem konferencji było  upamiętnienie 62 rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz kształtowanie szacunku do wartości demokratycznych takich jak wolność, tolerancja, patriotyzm. W tegorocznej edycji uczestnicy skupili się na czterech blokach tematycznych: „Bohater”, „Wydarzenie”, „Miejsce” oraz „Pamięć”.

Reprezentacja szkoły

Nasza szkoła była reprezentowana przez  uczniów klas siódmych: Kamila Brauna, który zaśpiewał utwór muzyczny do słów wiersza Kazimiery Iłłakowiczówny, Miłosza Gajdę – uczeń wygłosił referat „Czerwiec 56”, Zofię Kieliszewską, która recytowała utwór poetycki „Rozstrzelano moje serce”, Karolinę Wilk – uczennica zaprezentowała referat „Poznańskie Krzyże” oraz opiekuna samorządu uczniowskiego Panią Katarzynę Uschler.

Wystąpienia naszych uczniów spotkały się  z uznaniem i zainteresowaniem publiczności oraz organizatorów. Zofia Kieliszewska został poproszona o recytację utworu poetyckiego 14 czerwca 2018 roku przed Poznańskimi Krzyżami, podczas uroczystości z udziałem Władz Miasta Poznania. 

Podziękowanie

Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2