Na zdjęciu uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu podczas zajęć z języka niemieckiego

Niecodzienne lekcje niemieckiego

W listopadzie w naszej szkole gościliśmy dwójkę niemieckich studentów prawa Europejskiego Uniwersytetu „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą.

Goście specjalni

Nasi goście wraz z nauczycielem współprowadzili lekcje j. niemieckiego.
Uczniowie klas siódmych mieli wyjątkową okazję poznać bliżej rodowitych mieszkańców Niemiec.

Oryginalne zajęcia

Zajęcia miały charakter luźnej rozmowy w języku niemieckim. Siódmoklasiści mogli sprawdzić swoją znajomość języka w praktyce, zadając pytania i otrzymując na nie odpowiedzi. Brali również aktywny udział w zabawach językowych (np. wzajemne uczenie się poprawnego wymawiania tzw. „Zungenbrecher” czyli łamańców językowych).
Nasi goście opowiadali też o typowej niemieckiej kuchni, zwyczajach oraz ciekawych miejscach, które warto zwiedzić w Niemczech.

Nowe doświadczenia

Było to cenne doświadczenie, które pozwoliło nieco bliżej poznać kulturę i obyczajowość naszych sąsiadów.
Wizytę koordynowała p. R. Kaczmarek, nauczyciel j.niemieckiego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10