• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu gazetka do programu edukacyjnego „Kompetencje na szóstkę” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Program edukacyjny „Kompetencje na szóstkę"

W bieżącym roku szkolnym klasa 6b uczestniczyła w bezpłatnym programie edukacyjnym „Kompetencje na szóstkę”, którego celem było kształtowanie kompetencji społecznych uczniów, poprzez rozwijanie umiejętności pracy w grupie, a także planowanie i realizowanie projektu.

W ramach programu uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach:

  • Jakie są moje talenty i mocne strony?
  • Dlaczego czasem lepiej w drużynie?
  • Jak zrealizować projekt?

Ostatnim etapem programu był udział klasy w konkursie. Zadanie konkursowe polegało na realizacji projektu, który miał być przygotowany i przeprowadzony przez uczniów.

Dzień Ślimaka

Klasa 6b wymyśliła projekt p.t. „Dzień Ślimaka”. Celem wszystkich zaplanowanych działań było pokazanie innym uczniom, zwłaszcza tym młodszym, że każde zwierzę ma swoje bardzo istotne miejsce w przyrodzie i jego brak może spowodować nieodwracalne skutki. Uczniowie wykonali gazetkę w holu szkoły na temat znaczenia zwierząt w przyrodzie i życiu człowieka oraz przygotowali i przeprowadzili zajęcia na ten temat dla uczniów klas 1-3 (samodzielnie przygotowana krótka inscenizacja, zadania dla młodszych, np.: rebusy, wykreślanki, krzyżówki, quizy – wszystkie autorstwa uczniów klasy 6b. Na koniec wspólnej zabawy klasa otrzymała dyplom nadający im tytuł "Przyjaciela mniej lubianych zwierząt" oraz własnoręcznie wykonanego ślimaka z modeliny.

Wrażenia szóstoklasistów po realizacji projektu: świetny, bardzo się podobał, super zabawa, ciekawe doświadczenie, dał dużo satysfakcji, z chęcią bym to powtórzył w przyszłym roku...

Nagroda!

Cel programu został osiągnięty, a dodatkowo miło jest nam poinformować, że projekt „Dzień Ślimaka” został nagrodzony. Nagrodą w konkursie jest zagwarantowane miejsce dla nauczyciela i jego klasy w projekcie Scenariuszy Lekcji w roku szkolnym 2018/19.

Gratulujemy

Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2