Rajd rowerowy wzdłuż doliny rzeki „Bogdanki”

Rajd rowerowy wzdłuż doliny rzeki Bogdanki”

Dnia 29 września b.r. uczniowie naszej szkoły (10 osób z klas szóstych) uczestniczyło w imprezie ekologicznej organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Udział naszej szkoły w Rajdzie rowerowym wzdłuż doliny rzeki Bogdanki” był formą podziękowania dla naszej szkoły za wieloletnią współpracą w zakresie działalności ekologicznej.

Szczegóły

W piątkowy ranek, 29 września, drużyna złożona z 10 chłopców i 2 nauczycieli – opiekunów wyruszyła rowerami spod szkoły, w kierunku Jeziora Strzeszynek. Dopisywała pogoda, wszyscy mieli doskonałą kondycję, więc trasa minęła bez większych przygód. Na miejscu czekało szereg atrakcji (konkursy tematyczne, sprawnościowe, malowanie twarzy, itp.). Każda drużyna brała udział w międzyszkolnej rywalizacji, która polegała na pokonaniu wyznaczonej trasy, na której znajdowały się punkty z zadaniami. W tej konkurencji nikt nie przegrał, wszyscy byli zwycięzcami.

Impreza podobała się uczestnikom i oby więcej (częściej) było organizowanych takich terenowych imprez.