• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Na zdjęciu dwie Salamandry na pniu drzewa

Wyniki konkursu „Płazy i gady Polski”

W I semestrze bieżącego roku szkolnego chętni uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w Konkursie Przyrodniczym dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Płazy i gady Polski”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”.

Zasady konkursu

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ponadwojewódzkiego.

Etap szkolny - 20 uczniów

naszej szkole, w pierwszym etapie – szkolnym wzięło udział 20 uczniów, w tym 7 szóstoklasistów. Uczniowie rozwiązując test konkursowy musieli wykazać się ogólna wiedzą dotyczącą wszystkich gatunków płazów i gadów występujących na terenie Polski.

80 uczniów w etapie wojewódzkim

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 80 uczniów z województwa, którzy otrzymali największą liczbę punktów w etapie szkolnym. Z naszej szkoły aż trzech uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.

  • Grzegorz Piotrowski, klasa 7a
  • Barbara Bedekier, klasa 7c
  • Jan Uschler, klasa 6a

Gratulujemy

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2