• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Oficjalne logo konkursu „Z niemieckim w drogę”

Wyróżnienie w konkursie „Z Niemieckim w drogę”

Jest nam miło poinformować, że sześcioro uczniów z klas VII otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH - Z NIEMIECKIM W DROGĘ”. Był to projekt realizowany przez Instytut Goethego we współpracy z Wydawnictwem Lektor Klett.

Nagrody

Jako nagrodę uczestnicy i ich szkoły otrzymają „Box Erlebnisreise” - pakiet z materiałami do nauki i promocji j. niemieckiego - gry językowe, grafiki, plakaty, karty pracy, a wszystko połączone będzie tematyką podróży i zamknięte w jednym dużym pudełku.

Celem konkursu była promocja nauki języka niemieckiego. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie pocztówki z wakacji w formacie A4 oraz napisanie pozdrowień z użyciem udostępnionego przez organizatorów. Jury oceniało oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenie ogólne i warstwę językową.

Opiekunem uczniów w projekcie była nauczycielka j. niemieckiego pani R. Kaczmarek.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

  • Martyna Kośmider kl. VIIa
  • Julia Jamróz kl. VIIb
  • Tytus Kamiński kl. VIIb
  • Zofia Błaszczyk VIIc
  • Igor Piana VIIc
  • Matylda Tamborska VIIc

Gratulujemy

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2