Rozpoczęcie roku szkolnego Pierwszaków  - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Idą pierwszaki - dawne maluchy!”

Trzeciego września do naszej szkoły przyszli nowi uczniowie- pierwszaki. W imieniu braci szkolnej wszytkich zebranych przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powiedziała: "Drodzy mali przyjaciele. Od dzisiaj tworzycie z nami wielką szkolną rodzinę. Waszymi przewodnikami po ogromnej krainie wiedzy będą nauczyciele i rodzice. Również my, starsi koledzy, chętnie podamy Wam pomocną dłoń. Będziemy się spotykać w szkole podczas pracy i zabawy. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole przyniesie Wam wiele radości.
Życzymy Wam samych sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa. Cieszymy się, że jesteście z nami!

Następnie uczniowie klasy 3b oraz uczeń z klasy 7c zaprezentowali program artystyczny. Po nim głos zabrała pani dyrektor- Anna Sobczak, która powitała dzieci i ich bliskich. Po przydzieleniu dzieci do klas, nowi uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal. Jesteśmy pewni, że wszyscy byli w wyśmienitych nastrojach.

"Jak im tu będzie? Pewnie wesoło!"