• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Jak nie czytam, jak czytam! - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Jak nie czytam, jak czytam!

7 czerwca 2019 roku o godz. 13.30 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Nasza szkoła czyta! 

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę. Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Akcja czytelnicza cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, którzy miło spędzili czas, czytając książkę. Uczestniczący tworzyli graffiti książkowe na boisku szkolnym.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2