Jak nie czytam, jak czytam! - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Jak nie czytam, jak czytam!

7 czerwca 2019 roku o godz. 13.30 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Nasza szkoła czyta!

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę. Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Akcja czytelnicza cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, którzy miło spędzili czas, czytając książkę. Uczestniczący tworzyli graffiti książkowe na boisku szkolnym.