Konkurs salatkowy - na zdjęciu Salatka Grecka

Konkurs dla uczniów klas szóstych „Sałatkowy zawrót głowy”

W listopadzie uczniowie klas szóstych wzięli udział w szkolnym konkursie na najsmaczniejszą sałatkę.

Młodzi kucharze!

W tym roku szkolnym konkurs cieszył się dużą popularnością – z klasy 6d zgłosiło się aż 12 uczniów, z klasy 6c – 9, a z klasy 6b – 3 uczennice. Aby zapewnić odpowiednie warunki do przygotowania kulinarnych przysmaków, konkurs odbył się w trzech odsłonach: sałatki klasy 6d, 6c i 6b. Każdorazowo, w ciągu 45 minut, powstawały apetyczne, pięknie wyglądające, a przede wszystkim zdrowe sałatki owocowe i warzywne.

Konkurs dla uczniów klas szóstych „Sałatkowy zawrót głowy” - Szkoła Podstawowa nr 38 w PoznaniuKonkurs dla uczniów klas szóstych „Sałatkowy zawrót głowy” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Wyniki konkursu

Jury konkursowe miało bardzo trudny wybór, degustacja sałatek trwała i trwała…, aż ostatecznie podjęto decyzję:

• I miejsce - Hanna Niklewicz, kl.6c  "Sałatka nordycka".
  • II miejsce - Maria Wielgomas, kl.6d  "Sałatka z gruszką i serem pleśniowym".
  • III miejsce - Urszula Mankiewicz, kl.6c  "Smak lepszego jutra".
  • III miejsce - Maria Walterowicz, kl.6d  "Crazy Mary".

• Matylda Wojciechowska, kl.6d  "Sałatka z kurczakiem".
  • Zofia Lewandowicz, kl.6d  "Owocowy mix".
  • Miłosz Świerczyk, kl.6d  "Sałatka Lidki".
  • Zuzanna Kuroczycka, kl.6b  "Sałatka toskańska".

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dużą znajomością sztuki kulinarnej!

Życzymy dalszych kulinarnych sukcesów!