• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
„Myślenie przez działanie – Uniwersytet Młodych Odkrywców na Wydziale Biologii UAM” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Myślenie przez działanie – Uniwersytet Młodych Odkrywców na Wydziale Biologii UAM”

W bieżącym roku szkolnym zostaliśmy zaproszeni do udziału w dwuletnim projekcie „Myślenie przez działanie – Uniwersytet Młodych Odkrywców”. W projekcie uczestniczy 30 uczniów z klas 5, 6 i 7, którzy zostali wybrani na podstawie wypełnionej wcześniej ankiety.

Cel projektu

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych wśród uczniów szkół podstawowych, poprzez aktywny udział w zajęciach praktycznych (warsztatowych, laboratoryjnych, konwersatoryjnych), prowadzonych na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu.

Pierwsze zajęcia

W lutym odbył się pierwszy zjazd (zajęcia dwudniowe), podczas których uczniowie przeprowadzali eksperymenty naukowe z różnych dziedzin biologii:

  • fizjologii roślin (pomiar glukozy, witaminy C w różnych owocach),
  • biologii molekularnej (izolacja DNA z kiwi),
  • ekologii (zbieranie, obserwacja i oznaczanie zwierząt żyjących na dnie zbiornika wodnego),
  • poznawali etapy procesu naukowego w praktyce.

Niesamowite przeżycia

Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie zadawali pytania, sprawnie posługiwali się aparaturą badawczą. Pomimo długiego dnia (zajęcia trwały od 10 do 17:15) wracali pełni wrażeń i z niecierpliwością oczekiwali kolejnych zajęć. Sobotnie popołudnie (koniec zjazdu) przyjęli z niedowierzaniem, że to już koniec. 

Następny zjazd planowany jest we wrześniu i już teraz nasi młodzi naukowcy nie mogą się doczekać!

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2