Zdjęcie uczniów SP 38 w Poznaniu z Pikniku Powstańczego na cześć Powstania Wielkopolskiego  - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Niebywały sukces uczniów naszej szkoły!

Chociaż sobota każdemu uczniowi kojarzy się z odpoczynkiem od trudów nauki, to sobotnie popołudnie 15 września 2018 roku, niektórym na długo pozostanie w pamięci! Tego dnia nasi uczniowie:

• Karola Boral z klasy VIIIa
  • Maja Sobczak z klasy VIIb
  • Grzegorz Piotrowski z klasy VIIIa
  • Tymoteusz Drewniak z klasy VIIa
  • Wiktor Siemiński z klasy VIIc
  • Krzysztof Lasota z klasy VIIc

reprezentowali naszą Szkołę podczas Pikniku Powstańczego, zorganizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który miał przypomnieć uczestnikom dzieje Powstania Wielkopolskiego, którego setną rocznicę przeżywamy w tym roku.

Patronat honorowy Pikniku

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego- p. Marek Woźniak.

Historyczne zmagania

Nasi uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu dowództwa powstania, najważniejszych wydarzeń i ich dat, oraz mierzyli się chociażby z rekonstrukcją zajęcia Ławicy, przygotowanego w formie animacji z klocków Lego.

Ogromny sukces!

Chociaż poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, nasi uczniowie pokazali wielką klasę. Mierząc się z innymi szkołami z Poznania, a także spoza miasta, zajęli zaszczytne drugie miejsce! Bardzo cieszy również fakt, że nasza szkoła miała najgłośniejszy doping i pod sceną można było słyszeć okrzyki dopingujące naszą drużynę.

Gratulacje!

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.