Uczniowie szkoły na Nocy Naukowców w 2018 roku  - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Noc naukowców

Dnia 28 września 2018 r., chętni uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami, wzięli udział w imprezie popularno-naukowej pod hasłem Noc Naukowców.

Jedyna taka noc w Europie!

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Niezwykłe doświadczenia

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć ciekawe ekspozcje na Wydziale Biologii UAM, wziąć udział w warsztatach pt. Barwne życie komórek, rozwiązać matematyczne łamigłówki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, a także zdobyć upragniony balon z helem na Wydziale Chemii UAM.

Nauka przez zabawę

Dziękujemy wszystkim za wspólną naukę poprzez zabawę!

Do zobaczenia za rok!