• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Ślubowanie i pasowanie na uczniów

„Idą pierwszaki, dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste,
każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stoją przed szkołą.
Jak im tu będzie? - Chyba wesoło”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla dziecka i jego najbliższych wielkim przeżyciem. Oprócz zabawy, dziecko czeka wiele nowych obowiązków. Aby im sprostać, pierwszoklasiści muszą czuć się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Dlatego też tak ważna jest dla nich, ich rodziców i nauczycieli uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

Tradycja ślubowania pierwszaków

Tradycyjnie, jak co roku w październiku, pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetniła obecność rodziców, wychowawczyń oraz dyrekcji. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie odbyło się ślubowanie, w którym między innymi obiecały pilnie się uczyć, okazywać szacunek rodzicom i nauczycielom. Kolejnym punktem programu było pasowanie na uczniów szkoły poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez panią Dyrektor Annę Sobczak oraz otrzymanie tarcz szkolnych z rąk pań wicedyrektor: Lucyny Podolak i Ewy Baszkiewicz.

Ślubowanie rodziców

Aby tradycji stało się zadość, ślubowanie złożyli także rodzice pierwszoklasistów. Dorośli obiecali, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, słuchać uważnie tego, co mówią ich córki i synowie, doceniać w dzieciach to, co w nich najlepsze oraz kochać je i akceptować, ponieważ są niepowtarzalnym darem. To właśnie dzieci często pokazują dorosłym, co w życiu jest ważne.

Pierwszoklasiści dla Niepodległej

W swoim programie artystycznym uczniowie uczcili obchodzoną w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. "Wędrując" przez najważniejsze miasta naszej Ojczyzny, przypomnieli wszystkim zebranym, jak ważnym i pięknym darem jest wolność.

Podziękowania

Jesteśmy dumni z naszych pierwszoklasistów, którzy 16 października 2018 roku przekroczyli kolejny próg w swoim życiu i stali się uczniami Szkoły Podstawowej nr 38. Życzymy im tylko dobrych ocen i wzorowego zachowania.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2