• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
„Tego nie wiesz o drewnie” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Tego nie wiesz o drewnie”

 Projekt realizowany w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Cel projektu

W piątek, 15 marca b.r., 15-osobowa grupa uczniów klas siódmych uczestniczyła w inauguracji projektu „Tego nie wiesz o drewnie”. Celem projektu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów szeroko rozumianą branżą drzewną, ponadto jego zadaniem jest inspirowanie młodych ludzi do odkrywania nowych zainteresowań i pasji związanych z drzewnictwem, pokazanie, że drewno jest samo z siebie ekologicznym surowcem.

Czas studiowania

Przed uczniami trzy zjazdy, podczas których będą uczestniczyć w warsztatach i laboratoriach dotyczących drewna. Podczas zajęć będą także rozwijane umiejętności uniwersalne, takie jak wyznaczanie swoich celów, poznanie i nauka uczenia się, zapamiętywania i kreatywności, czy też rozpoznawanie emocji i komunikatów. Każdy z uczestników, jak prawdziwy student wyższej uczelni, otrzymał indeks.

Naszym młodym studentom życzymy dużo radości i satysfakcji w odkrywaniu świata nauki!

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2