„Tego nie wiesz o drewnie” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Tego nie wiesz o drewnie”

Projekt realizowany w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Cel projektu

W piątek, 15 marca b.r., 15-osobowa grupa uczniów klas siódmych uczestniczyła w inauguracji projektu „Tego nie wiesz o drewnie”. Celem projektu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów szeroko rozumianą branżą drzewną, ponadto jego zadaniem jest inspirowanie młodych ludzi do odkrywania nowych zainteresowań i pasji związanych z drzewnictwem, pokazanie, że drewno jest samo z siebie ekologicznym surowcem.

Czas studiowania

Przed uczniami trzy zjazdy, podczas których będą uczestniczyć w warsztatach i laboratoriach dotyczących drewna. Podczas zajęć będą także rozwijane umiejętności uniwersalne, takie jak wyznaczanie swoich celów, poznanie i nauka uczenia się, zapamiętywania i kreatywności, czy też rozpoznawanie emocji i komunikatów. Każdy z uczestników, jak prawdziwy student wyższej uczelni, otrzymał indeks.

Naszym młodym studentom życzymy dużo radości i satysfakcji w odkrywaniu świata nauki!

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10