„Tego nie wiesz o drewnie” - kolejne spotkanie! - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Tego nie wiesz o drewnie

26 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Tego nie wiesz o drewnie wzięli udział w kolejnych już warsztatach. Tym razem tematyka dotyczyła zanieczyszczeń powietrza oraz biodeterioracji drewna.

Czas studiowania

Uczniowie w pierwszej części zapoznali się z rodzajem różnych zanieczyszczeń środowiska, w szczególności lotnymi związkami organicznymi i konsekwencjami zdrowotnymi powodowanymi przez te zanieczyszczenia. Następnie dowiedzieli się na czym polega proces biodeterioracji drewna oraz jakie organizmy są za niego odpowiedzialne.

Całość dopełniły ciekawe eksperymenty, które uczniowie mieli okazję wykonywać samodzielnie.