Warsztaty w ramach klasy akademickiej na Wydziale Chemii UAM - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Warsztaty w ramach klasy akademickiej na Wydziale Chemii UAM

W dniu 23.11.2018r., wybrani uczniowie klas 8 naszej szkoły, udali się w ramach współpracy z Wydziałem Chemii UAM na zajęcia laboratoryjne pt. Chemik detektywem.

Zagadki kryminalistyczne

Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych pracowników naukowych tego wydziału. Uczniowie mieli do rozwiązania zagadkę kryminalistyczną, która dotyczyła Pana Kwiatka. Pracując w dwuosobowych zespołach wykonywali m.in. odcisk swojego kciuka oraz proste analizy chemiczne wg instrukcji.

Jak wygląda praca laboranta?

Celem zajęć było poznanie pracy laboranta, zapoznanie się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym, odczynnikami chemicznymi. Na koniec każdy zespół musiał uzupełnić swój protokół badawczy, który stanowił potwierdzenie wykonania zadania.
Udział w takich zajęciach miał przekonać uczniów, że nauka może być przyjemnością oraz otworzyć ich na nowe doświadczenia naukowe.
Natępne zajęcia już 11.01.2019r.!

.