• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Wykład otwarty na Wydziale Fizyki UAM - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Wykład otwarty na Wydziale Fizyki UAM

W dniu 30 listopada 2018 r. dla uczniów klas 8 ósmych naszej szkoły w ramach przedmiotu fizyka, został zorganizowany wykład otwarty na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu przez Pracownię Demonstracji i Popularyzacji Fizyki.

Co z tym prądem?

Celem wykładu było przybliżenie uczniom zagadnień z elektrostatyki i prądu elektrycznego. Wykład był przeprowadzony w bardzo interesujący sposób. Wszystkie zagadnienia zostały przedstawione w formie doświadczeń i pokazów. Mieliśmy okazję posłuchać m.in. o piorunochronie, oddziaływaniu ładunków elektrycznych, klatce Faradaya czy przewodnikach i izolatorach. Przez bardzo dużą ilość ciekawostek uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz ugruntowania już zdobytej.

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2