• Rozmiar:
  • A
  • A
  • A
Zdjęcie z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Zaproszenie do Muzeum

W imieniu Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji 212. rocznicy wjazdu gen. Dąbrowskiego i Wybickiego do Poznania.

Kiedy i gdzie?

Oddział w mundurach z czasów Napoleona pod wodzą samego generała Jana Henryka Dąbrowskiego, w towarzystwie Józefa Wybickiego przybędzie 3 listopada 2018 roku ok. godziny 12:00 na Stary Rynek w Poznaniu. Inscenizacja ma upamiętnić 212. rocznicę historycznego wjazdu generała do Poznania w listopadzie 1806 roku, a także przypomnieć, że i przed Powstaniem Wielkopolskim Poznaniacy walczyli o wyzwolenie spod zaboru pruskiego.

Moc atrakcji!

Uroczysty wjazd generała uświetni oddział piechoty w mundurach z czasów Księstwa Warszawskiego, który odegra walkę oddziałów Polskich i Pruskich, Reprezentacyjny Pułk Ułanów Wielkopolskich, pokaz pirotechniczny oraz śpiew hymnu Polski, przy akompaniamencie chórów będących częścią Stowarzyszenia Musica Nostra i Stowarzyszenia Gloria in Musica i orkiestry z Dopiewa.

Organizatorzy

Organizatorem obchodów jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wraz z partnerami: Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk, Muzeum Historii M. Poznania – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Stowarzyszeniem Musica Nostra i Stowarzyszeniem Gloria in Musica.

Szkoła Podstawowa nr 38

ul. Romana Brandstaettera 6
61-659 Poznań

Dyrektor
Anna Sobczak

Wicedyrektor szkoły
Ewa Baszkiewicz

Lucyna Podolak
(61) 820-36-91 w. 34

telefon
61 820–36–91
email

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa 38 z Poznania wspiera akcję kart PEKA dla dzieci.
logo cdz
logo 2