„Zimowe Poezjobranie” - Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

„Zimowe Poezjobranie”

4.12.2018r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Poznaniu odbył się cykliczny międzyszkolny konkurs recytatorski "Zimowe Poezjobranie". Jubileuszowa X edycja zgromadziła najlepszych recytatorów klas IV - VI z 30 szkół Poznania i okolic.

Wiersze Kaliny Jerzykowskiej

Uczniowie przygotowali interpretacje wierszy Kaliny Jerzykowskiej. Zgodnie z tradycją konkursu, autorka przewodniczyła jury, przysłuchując się uczniowskim wykonaniom swoich utworów. Obecność autorki była emocjonującym przeżyciem zarówno dla recytatorów, jak i dla poetki, która na nowo odkrywała wymowę napisanych wcześniej fraz. Autorka udzieliła uczestnikom cennych wskazówek recytatorskich, z werwą i humorem przytaczała opowieści z życia pisarza.

Ogromy sukces!

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, konkurs podzielono na dwie równorzędne części. W obu przyznano I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli ogromny sukces- Maksymilian Torzewski z klasy 5 b zdobył wyróżnienie, a Hanna Siąkowska z klasy 6 d zajęła I miejsce!

Gratulujemy!